Uroczyste otwarcie Żłobka Samorządowego w Gąbinie

W środę, 18 lutego 2015 r. z udziałem przedstawiciela władz Powiatu Płockiego – Wicestarosty Iwony Sierockiej uroczyście zainaugurowano działalność nowego samorządowego żłobka w Gąbinie. W uroczystościach uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gąbin Edward Wilgocki, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Płocku Radosław Lewandowski, Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Michał Twardy, radni Miasta i Gminy Gąbin, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy oraz współgospodarz uroczystości Dyrektor żłobka Elżbieta Kamińska.

Gąbin jest jedyną w powiecie płockim gminą posiadającą samorządowy żłobek. Obiekt został dofinansowany ze środków rządowych w ramach „Resortowego programu rozwoju opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – MALUCH” oraz budżetu samorządu Miasta i Gminy Gąbin. Żłobek posiada kompleksowe wyposażenie, które zapewni dzieciom komfort podczas przebywania w placówce. Docelowo placówka przyjmie 24 dzieci w wieku od 5 miesiąca do 3 lat.