Czuj, czuj! Czuwaj! - spotkanie z płockimi harcerzami

16 lutego 2015 r. Starosta Płocki Mariusz Bieniek odwiedził Chorągiew Mazowiecką ZHP im. Władysława Broniewskiego w Płocku i spotkał się z władzami Chorągwi w osobach: Komendanta Chorągwi Mazowieckiej - hm. Michała Bagińskiego, Z-ca Komendanta Chorągwi ds. organizacyjnych, Skarbnika Chorągwi - hm. Andrzeja Gorczycy, Z-ca Komendanta Chorągwi - phm. Joanny Banasiak oraz hm. Adama Wenklera - Komendanta Hufca „MAZOWSZE”.

Spotkanie dotyczyło działalności i funkcjonowania Chorągwi Mazowieckiej ZHP, tematyki dotyczącej objęcia XXXVIII Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu ”WISŁA 2015” Honorowym Patronatem Starosty Płockiego oraz organizacji tegorocznego obozu dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Podczas spotkania omówiono także główne zamierzenia Chorągwi Mazowieckiej ZHP na 2015 r., którymi są szkolenia dla zastępowych i przybocznych oraz warsztaty dokształcające dla nauczycieli drużynowych.

Chorągiew Mazowiecka ZHP im. Władysława Broniewskiego jest jednostką terenową Związku Harcerstwa Polskiego. Chorągiew tworzy 26 hufców, których terenem działania jest 30 powiatów województwa mazowieckiego (białobrzeski, ciechanowski, gostyniński, grodziski, grójecki, kozienicki, lipski, łosicki, makowski, miński, mławski, nowodworski, ostrołęcki, ostrowski, płocki, płoński, przasnyski, przysuski, pułtuski, radomski, siedlecki, sierpecki, sochaczewski, sokołowski, szydłowiecki, węgrowski, wyszkowski, zwoleński, żuromiński, żyrardowski) oraz 4 miasta na prawach powiatu (Ostrołęka, Płock, Radom, Siedlce).