Wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu

 

W dniu 13 lutego 2015 r. odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku. Tym razem członkowie Zarządu spotkali się z dyrekcją, kadrą dydaktyczną i uczniami największej szkoły w powiecie płockim - Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie.

Szkoła, a zarazem jej Dyrektor Danuta Kowalkowska–Fiłoniuk zaprezentowała nieustannie modernizowaną bazą dydaktyczną szkoły - wyposażone na wysokim poziomie pracownie, w tym nowoczesne pracownie informatyczne oraz te przystosowane do prowadzenia zajęć zawodowych. W ostatnich latach zmodernizowano salę nauki przedmiotów mechanicznych, wyposażono pracownie informatyczną do przeprowadzania egzaminu z I i II kwalifikacji w zawodzie technik informatyk, niedawno powstały także dwie pracownie do zajęć w zawodzie technik turystyki wiejskiej i technik hotelarstwa oraz centrum multimedialne.

Od wielu lat szkoła należy do Klubu Przodujących Szkół a od 2009 r do Towarzystwa Przyjaciół Szkół Staszicowskich. Jest "szkołą rodzinną" – kształci się w niej często już trzecie pokolenie uczniów. Uczniowie objęci są opieką psychologiczno-pedagogiczną ze strony pedagoga szkolnego a także poradni psychologicznej.

W ramach projektu „Moja wiedza i mój sukces zawodowy” realizowanego w klasach technikum i zasadniczej szkole zawodowej podnoszona jest jakości kształcenia zawodowego uczniów, poprzez wdrożenie programu rozwojowego obejmującego m.in. dodatkowe wsparcie pozalekcyjne, ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, poradnictwo edukacyjno-zawodowe oraz współpracę szkoły z przedsiębiorcami i doposażenie bazy służące podniesieniu zdolności 80 uczniów klas II-IV do przyszłego zatrudnienia. Projekt realizowany jest w okresie od lipca 2014r. do sierpnia 2015r. W tym czasie uczniowie zostaną wyposażeni w wiedzę i umiejętności praktyczne w wymiarze szerszym niż przewidziany w programie nauczania. Innowację stanowi zaangażowanie pracodawców w realizację części praktycznej szkoleń oraz w organizację staży zawodowych.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok