Włoski zalotnik - Starosta Płocki w niecodziennej roli!

W niedzielę 15 lutego o godz. 18:00 w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku odbyła się druga edycja płockiej Szopki Noworocznej. Obsadę inscenizacji stanowiły osoby, które w codziennym życiu nie mają wiele wspólnego z aktorstwem. Na scenie można było zobaczyć artystyczne zmagania osób sprawujących ważne funkcje w administracji publicznej, posłów, szefów firm, dyrektorów wielu lokalnych instytucji, dziennikarzy itd.

Spektakl zrealizowany przez Mariusza Pogonowskiego i Jacka Mąkę miał na celu pozyskanie środków na rehabilitację Sandry Szelągowskiej, która od kilku lat pozostaje w śpiączce.

Na teatralnej scenie, swój aktorski debiut miał Starosta Płocki Mariusz Bieniek. Starosta wcielił się w rolę włoskiego zalotnika dość sędziwej, nie grzeszącej urodą księżniczki na wydaniu o wdzięcznym imieniu Plocmeralda. Jak Starosta Płocki poradził sobie z niecodziennym wyzwaniem? Tych z Państwa, którzy nie byli na spektaklu, zapraszamy do obejrzenia galerii i filmu.