Walentynkowy koncert SERCE DLA JASIA

W niedzielę 15 lutego na Hali Sportowej w Łącku odbył się charytatywny, WALENTYNKOWY KONCERT SERCE DLA JASIA, w którym uczestniczyli również: Starosta Płocki Mariusz Bieniek – Patron Honorowy koncertu, Wicestarosta Iwona Sierocka, Członek Zarządu Powiatu Paweł Jakubowski oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Adam Sierocki.

Trzyletni Jaś, mieszkaniec Łącka, od urodzenia zmaga się z poważną chorobą, związaną z upośledzeniem ruchu. Chłopiec ma za sobą 15 operacji, a jego dalsze leczenie, rehabilitacje oraz protezy, które muszą być zmieniane średnio co trzy miesiące, to wydatek przekraczający możliwości finansowe rodziny.

Z inicjatywą pomocy wyszedł Sławomir Świerzyński, lider zespołu BAYER FULL, prywatnie mieszkaniec Woli Łąckiej. Z pomocą proboszcza parafii w Korzeniu ks. Bogusława Kwiatkowskiego, Wójta Gminy Łąck Zbigniewa Białeckiego, posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego oraz Starosty Płockiego Mariusza Bieńka, zorganizował niecodzienne przedsięwzięcie – koncert charytatywny najpopularniejszych zespołów nurtu disco polo. Do współpracy zaprosił m.in. PIĘKNI I MŁODZI, VOYAGER, CLIVER, MIG, ANDRE, QUEST i BAYER FULL. Warto wspomnieć, że wszyscy artyści, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu, zrzekli się jakichkolwiek honorariów (także zwrotu kosztu przejazdu).

Swój wkład miały także miejscowe firmy – DES-Ochrona z Gąbina czuwała nad bezpieczeństwem koncertu, a OPTIS Technika Estradowa Piotra Kunikowskiego udostępniła profesjonalne nagłośnienie i technikę. W organizację wydarzenia zaangażowali się pracownicy Urzędu Gminy w Łącku. Koncert relacjonowany był przez TV POLSAT na kanale Disco Polo Music oraz Katolickie Radio Diecezji Płockiej.