Kolejna edycja Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza”

4 lutego w redakcji Tygodnika Płockiego, organizatora kolejnej już, ósmej edycji Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” zebrała się Kapituła, która zdecydowała o Nominacjach w kategoriach: „Gospodarka”, „Kultura”, „Sport”, „W regionie”. Pracami Kapituły kierował jej przewodniczący, redaktor naczelny Tygodnika Płockiego Tomasz Szatkowski, który do udziału w Kapitule zaprosił Starostę Płockiego Mariusza Bieńka. Nominacje w plebiscycie to z jednej strony o uroczyste wyróżnienie podczas Gali 40 najważniejszych Wydarzeń, z drugiej strony to możliwość konkretnego głosowania dla czytelników.

Plebiscyt „Z Tumskiego Wzgórza” nagradza inicjatorów wydarzeń, dzięki którym żyje się mieszkańcom naszego regionu lepiej i ciekawiej, dzięki którym z dumą możemy mówić o naszej Ojczyźnie w sensie lokalnym. Co roku spośród wszystkich zgłoszeń czytelników Kapituła nominuje po 10 wydarzeń w każdej z czterech kategorii, na które to wydarzenia czytelnicy za pomocą kuponów oraz SMS-ów oddają głosy.

W Kapitule zasiadają ubiegłoroczni zwycięzcy poszczególnych kategorii, osoby związane z miastem i regionem, które mają szerokie spojrzenie na problemy naszego regionu oraz wybitne osobistości z wielu dziedzin.

Rozstrzygnięcie Plebiscytu „Z Tumskiego Wzgórza” nastąpi na uroczystej Gali 24 kwietnia 2015 r. w Domu Technika w Płocku, podczas której zostaną nagrodzeni wszyscy Nominowani, a przede wszystkim zwycięzcy poszczególnych kategorii.