Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Płocku

 

W piątek, 30 stycznia 2015 roku, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Płocku. W trakcie posiedzenia Członkowie Rady zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy w Powiecie Płockim, a także wydali opinię w sprawie sposobu podziału środków przeznaczonych na finansowanie działań związanych z aktywizacją osób bezrobotnych i pozostałych zadań związanych z realizacją polityki rynku pracy. Zaopiniowane zostały także kierunki szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych na rok 2015.

W walce z problemem bezrobocia fundamentalne znaczenie ma dążenie do pozyskania możliwie największej ilości środków finansowych na realizację działań nakierowanych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Dlatego Powiatowy Urząd Pracy w Płocku podejmuje działania aby pozyskiwać fundusze ze wszelkich możliwych źródeł, do których zaliczyć można m.in.: środki rozdysponowywane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w drodze konkursów czy współfinansowanie projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W roku ubiegłym udało się pozyskać na działania aktywizacyjne ponad 16 milionów złotych. Na chwilę obecną PUP dysponuje limitem w wysokości przeszło 10 milionów złotych, a w ciągu roku kwota ta ulegnie zwiększeniu. Najwięcej środków przeznaczonych zostanie na organizację staży, robót publicznych, refundacje wyposażenia stanowisk pracy oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok