Posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Płocku

W piątek, 30 stycznia 2015 roku, w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy odbyło się posiedzenie Powiatowej Rady Zatrudnienia w Płocku. W trakcie posiedzenia Członkowie Rady zapoznali się z aktualną sytuacją na rynku pracy w Powiecie Płockim, a także wydali opinię w sprawie sposobu podziału środków przeznaczonych na finansowanie działań związanych z aktywizacją osób bezrobotnych i pozostałych zadań związanych z realizacją polityki rynku pracy. Zaopiniowane zostały także kierunki szkoleń grupowych dla osób bezrobotnych na rok 2015.

W walce z problemem bezrobocia fundamentalne znaczenie ma dążenie do pozyskania możliwie największej ilości środków finansowych na realizację działań nakierowanych na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Dlatego Powiatowy Urząd Pracy w Płocku podejmuje działania aby pozyskiwać fundusze ze wszelkich możliwych źródeł, do których zaliczyć można m.in.: środki rozdysponowywane przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w drodze konkursów czy współfinansowanie projektów w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W roku ubiegłym udało się pozyskać na działania aktywizacyjne ponad 16 milionów złotych. Na chwilę obecną PUP dysponuje limitem w wysokości przeszło 10 milionów złotych, a w ciągu roku kwota ta ulegnie zwiększeniu. Najwięcej środków przeznaczonych zostanie na organizację staży, robót publicznych, refundacje wyposażenia stanowisk pracy oraz jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej.