Posiedzenie Zarządu Powiatu Płockiego

We wtorek, 24 stycznia 2023 roku, odbyło się kolejne posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku, podczas którego Członkowie Zarządu omawiali najistotniejsze sprawy dla życia Powiatu Płockiego.

Obradom przewodniczył Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także: Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Członkowie Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska oraz Dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Płocku.

Jednym z ważniejszych punktów posiedzenia było omówienie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie wyrażenia zgody zawarcia porozumienia pomiędzy Powiatem Sierpeckim i Powiatem Płockim w zakresie powierzenia zadania organizacji publicznego transportu drogowego. Projekt ten przedstawił Dyrektor Wydziału Komunikacji Mariusz Lewicki.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk omówił kwestie bieżącego utrzymania dróg, w tym m.in. napraw zimowych i odśnieżania, a także plany najbliższych inwestycji drogowych.

Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska przedstawiła sprawy i uchwały finansowe.

Zarząd omówił też plany działania samorządu powiatowego na 2023 rok.

Nie zabrakło również akcentu największej akcji charytatywnej w naszym kraju, czyli Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zarówno Starosta Sylwester Ziemkiewicz, jak i pozostali Członkowie Zarządu i pracownicy Starostwa serdecznie zachęcają do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy i wzięcia udziału w licznych licytacjach, które odbędą się podczas niedzielnego finału Orkiestry na terenie powiatu płockiego.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00