Komisja ds. Społecznych z wizytą w DPS Wyszogród i Zakrzewo

W poniedziałek, 16 stycznia odbyło się wyjazdowe spotkanie Komisji ds. Społecznych pod przewodnictwem Wicestarosty Iwony Sierockiej. Członkowie Komisji  odwiedzili dwa Domy Pomocy Społecznej, w Wyszogrodzie i Zakrzewie.

Podczas spotkań członkowie komisji spotkali się z dyrekcją obu DPS – ów i rozmawiali m.in. o funkcjonowaniu placówek, zamierzeniach, planach i inwestycjach, możliwościach dotyczących rozwoju i dalszych kierunków działania Domów Pomocy Społecznej. Podczas wizyt dokonano wizji lokalnej budynków, a także przeprowadzono rozmowy z mieszkańcami.

Nie zabrakło rozmów o prowadzonych w placówkach terapiach zajęciowych. Terapeuci mówili o samopoczuciu psychicznym mieszkańców, spotkaniach z rodzinami, organizowanych dla mieszkańców atrakcjach i rozrywkach.

Wizyty, mające na celu bieżące monitorowanie funkcjonowania placówek i utrzymania najwyższego poziomu świadczonych usług odbywają się cyklicznie.

Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej im. Jacka Kuronia w Wyszogrodzie i Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie byli : Przewodniczący Komisji Paweł Jakubowski, Wiceprzewodnicząca Komisji Magdalena Woja oraz Członkowie Komisji: Elżbieta Anna Jachimiak, Ewa Kowalak, Piotr Adam Skorupski, Paweł Tokarski.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00