Aktywna tablica

Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku pozyskał środki w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 - „Aktywna tablica” w wysokości 42 000 zł. Była to maksymalna kwota o jaką mógł wnioskować organ prowadzący. Powiat Płocki zapewnił wkład własny w wysokości 10 500 zł.

Dofinansowaniem zostały objęte:

1. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie
  2. Technikum w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego  w Wyszogrodzie
  3. Branżowa Szkoła I Stopnia w Zespole Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Zakupiono dwa monitory interaktywne, laptopa wraz  ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej, zestaw dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w skład którego wchodzą: laptop, dodatkowa kamera internetowa, dodatkowy zestaw słuchawek i mikrofon, statyw oraz tablet służący w szczególności do rysowania elementów graficznych na komputerze lub monitorze, a także siedem projektorów.

Celem projektu jest m. in. doposażenie szkół w nowe rodzaje sprzętu, stanowiącego wsparcie w realizacji kształcenia na odległość. W latach 2020-2024 szkoła może skorzystać z Programu tylko raz.

Wydział Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych realizował już Program w 2021 roku w Liceum Ogólnokształcącym, Technikum, Branżowej Szkole I Stopnia w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie oraz w Technikum w Zespole Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku i łącznie pozyskał 98 000 zł.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00