Chcą współpracować dla osób, które najbardziej potrzebują pomocy

Ubodzy, bezdomni, chorzy, poszkodowani przez los. Zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia ludzie z problemami wyjątkowo silnie odczuwają swoją nędzę. Na szczęście są tacy, którzy chcą pomagać i sprawić, by świątecznego ciepła wystarczyło dla wszystkich.

W czwartek, 17 listopada, w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się spotkanie mające na celu omówienie współpracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia. Wzięli w nim udział: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Biskup Naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP Marek Maria Karol Babi, Kierownik Centrum Integracji Społecznej im. św. Marii Franciszki Kozłowskiej Edyta Wróbel, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. ekonomii społecznej, rynku pracy i funduszy zewnętrznych, Radny Miasta i Gminy Gąbin Tomasz Nowacki, a także przedstawiciele gmin powiatu płockiego.

Rozmawiano o możliwości współpracy, której efektem będzie pomoc osobom najuboższym, bezdomnym, chorym z terenu powiatu płockiego. Aby ani w święta, ani w pozostałe dni roku nikt nie czuł się zapomniany i wykluczony.

Warto przypomnieć, że od kilku lat Starokatolicki Kościół Mariawitów prężnie działa na rzecz lokalnej społeczności, m.in. założył Centrum Integracji Społecznej, gdzie zatrudnia osoby potrzebujące.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00