Jubileusz 110 - lecia i nadanie imienia SP w Zagrobie

9 listopada 2022 roku zapisał się w historii Szkoły Podstawowej w Zagrobie jako jeden z najważniejszych dni. Tego dnia bowiem placówce nadano imię Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i przekazano sztandar. Odbyła się również akademia poświęcona obchodom  110 - lecia szkoły z nawiązaniem do 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele parafialnym  pod wezwaniem św. Wojciecha w Zagrobie, następnie uroczystości przeniosły się do remizy strażackiej, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna obchodów.

Gości powitała Dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagrobie Marta Olejnicka,  przytaczając słowa Bolesława Prusa, iż „ Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia.” To chwile, wobec których nie można przejść obojętnie,  momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń. Mamy dziś okazję do wspominania tego, co było, pochylenia się nad teraźniejszością i snucia wizji przyszłości.

Następnie odbyło się uroczyste nadanie imienia szkole. Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz odczytał Uchwałę Rady Gminy nadając imię Szkole Podstawowej w Zagrobie i nastąpiło przekazanie sztandaru Szkolnemu Pocztowi Sztandarowemu. W dalszej części uroczystości  przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wręczyli odznaczenie, które przypięte zostało do sztandaru. To medal im. dr.  Henryka Jordana, przyznawany za systematyczną pracę lub wybitne zasługi  na polu rekreacji i usportowienia dzieci i młodzieży, między innymi w organizowaniu rekreacji w czasie wakacji i ferii. W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego szkoła otrzymała również Medal Pamiątkowy  „Pro Masovia”. Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz,  dziękując za zaproszenie na tak ważne wydarzenie w historii szkoły,  życzył  dyrekcji dalszych sukcesów i kolejnych pokoleń cudownych wychowanków, mądrych, świadomych, dobrych Polaków.

Po części oficjalnej zaproszeni  goście obejrzeli akademię przygotowaną przez dzieci i nauczycieli, a następnie społeczność szkolna oraz zaproszeni goście przeszli do placówki, by obejrzeć wystawę poświęconą historii szkoły i skosztować pysznego tortu.

W obchodach uczestniczyli: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz, Wiceprzewodniczące Powiatu Płockiego Ewa Kowalak i Magdalena Woja,  Radny Powiatu Płockiego Bogusław Jankowski, przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Warszawie Delegatury w Płocku starsza wizytator Krystyna Majewska, a także sponsorzy sztandaru, zaproszeni dyrektorzy szkół, rodzice i goście.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00