Posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku

We wtorek, 27 września br., odbyło się kolejne posiedzenie władz Powiatu Płockiego, podczas którego zostały omówione najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania samorządu.

Zarząd Powiatu w Płocku, czyli: Starosta Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Członkowie Zarządu Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński, spotykają się regularnie, by pochylić się nad bieżącymi sprawami, wyznaczyć kierunki działania na najbliższe tygodnie czy rozpatrzyć wnioski oraz projekty uchwał. Zarządowi zawsze towarzyszą: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska oraz Dyrektorzy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Płocku i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Podczas ostatniego posiedzenia również było bardzo wiele spraw do omówienia.

Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska przedstawiła sprawy i uchwały finansowe.

Dyrektor Wydziału Komunikacji Mariusz Lewicki omówił realizację zadań wynikających z ustawy o kierujących pojazdami.

Dyrektor Wydziału Organizacji i Nadzoru Monika Mytnik-Talpa przedłożyła wniosek o zatwierdzenie „Punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu płockiego w 2023 roku”.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk przedstawił z kolei szereg spraw mających na celu usprawnienie pracy na drogach powiatowych oraz powstanie inwestycji drogowych m.in. w gminach Słupno, Mała Wieś, Brudzeń Duży.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00