Pamięci Mariusza Bieńka. Szkoła w Wyszogrodzie uczciła rocznicę śmierci Starosty Płockiego

Wielki przyjaciel dzieci i młodzieży, miłośnik Ziemi Płockiej, dobry szef, skuteczny samorządowiec, oddany mąż, kochający ojciec, wspaniały człowiek. Tak śp. Mariusz Bieniek zapisał się w pamięci wielu osób. I wielu przyszło go wspomnieć po ponad roku od tragicznej śmierci.

Mariusz Bieniek, Starosta Płocki w latach 2014 – 2021, zginął 22 sierpnia ub.r. Uroczystości w pierwszą rocznicę śmierci odbyły się w gminie Bodzanów, gdzie odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową w Parku Gminnym im. Mariusza Bieńka i odprawiono uroczystą mszę św. w intencji zmarłego.

Teraz hołd swojemu wielkiemu przyjacielowi oddała społeczność Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

W czwartek, 22 września, odbył się tu I Memoriał im. Mariusza Bieńka, w ramach którego zaplanowano rozgrywki drużynowe o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w piłkę nożną. W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn, w tym reprezentacja Starostwa Powiatowego w Płocku, której przewodniczy Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz. Drużyna ze Starostwa zajęła II miejsce, przegrywając tylko z LKS Stegny w Wyszogrodzie.

Po południu, w gmachu szkoły, odbył się natomiast niezwykle wzruszający koncert pt. „Post Scriptum” w wykonaniu Grupy ART. Młodych artystów słuchali i oklaskiwali m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członkowie Zarządu Powiatu Bogdan Banaszczak i Apolinary Gruszczyński, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Ewa Kowalak, Radna Powiatu Elżbieta Jachimiak, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Płockiego Aleksandra Wachaczyk, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk.

Wszyscy goście wyrazili ogromne wyrazy uznania dla Dyrektor ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie Joanny Misiakowskiej i całej społeczności szkolnej za perfekcyjne przygotowanie tego wydarzenia, cudowną atmosferę Memoriału, doskonały dobór repertuaru koncertowego i kultywowanie pamięci o śp. Mariuszu Bieńku.

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci" - Wisława Szymborska.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok