Samorządowcy wspierają rozwój obszarów wiejskich oraz koła gospodyń wiejskich

Ponad 22,3 mln zł z UE władze Mazowsza przeznaczą na rozwój obszarów wiejskich w ramach PROW 2014-2020 w powiatach płockim i płońskim. Oprócz tego 125 kół gospodyń z powiatów płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego, płońskiego i żuromińskiego otrzyma dofinansowanie od samorządu województwa m.in. na zakup sprzętu gastronomicznego, strojów ludowych czy komputerów.

W czwartek, 15 września, umowy z beneficjentami w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Liszynie podpisał Wicemarszałek Mazowsza Wiesław Raboszuk. W spotkaniu wzięli  również udział Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Adam Orliński, Radny Województwa Mazowieckiego Konrad Wojnarowski, Dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Wójt Gminy Słupno Marcin Zawadka.

Samorząd Powiatu Płockiego reprezentowali Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel.

W ramach wsparcia z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 samorząd Mazowsza przeznaczy łącznie ponad 22,3 mln zł na 7 inwestycji w powiatach płońskim i płockim.

Oto inwestycje z powiatu płockiego:

• gmina Radzanowo (pow. płocki) otrzyma prawie 3 mln zł na przebudowę i rozbudowę istniejącej stacji uzdatniania wody w miejscowości Radzanowo Dębniki wraz z budową odcinka sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Nowe Boryszewo;
  • gmina Nowy Duninów (pow. płocki) otrzyma prawie 3 mln zł na rozbudowę oczyszczalni ścieków z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej w Nowym Duninowie.

Wsparcie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości ponad 819 tys. zł otrzyma również aż 125 organizacji z powiatów płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego, płońskiego i żuromińskiego. Tylko w tym roku na całym Mazowszu dofinansowane zostaną aż 834 inicjatywy kół gospodyń wiejskich na łączną kwotę ponad 5,4 mln zł.

Gratulujemy!

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30