Upamiętnili 83. rocznicę bitwy pod Dobrzykowem

Społeczność Szkoły Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 r., władze powiatu płockiego, miasta i gminy Gąbin oraz parafii w Dobrzykowie, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy wzięli udział w uroczystości upamiętniającej 83. rocznicę bitwy pod Dobrzykowem.

Uroczystość odbyła się we wtorek, 13 września, na cmentarzu parafialnym w Dobrzykowie. Zebrani zmówili modlitwę w intencji poległych we wrześniu 1939 roku, złożyli kwiaty i zapalili znicze. O część artystyczną uroczystości zadbali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Dobrzykowa z 1939 r.

Istotnym punktem wydarzenia było odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Władysławowi Dubielakowi ps. „Myśliwy”. To projekt Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej” z Wincentowa, który zdobył dofinansowanie w tegorocznej edycji konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”. Stowarzyszenie, pod honorowym patronatem Starosty Płockiego oraz Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, zorganizowało Apel Poległych na cmentarzu w Dobrzykowie, podczas którego odsłonięto tablicę ppor. Władysława Dubielaka.

W uroczystości w Dobrzykowie wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radna Powiatu Płockiego i Kierownik płockiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marlena Mazurska, Proboszcz parafii w Dobrzykowie ks. Jarosław Ferenc, Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak, Iwona Marczak - Prezes Fundacji „Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem”, która organizuje konkurs „Działaj Lokalnie”, przedstawicielki Stowarzyszenia „Razem Możemy Więcej”.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00