Starosta Płocki z wizytą w Rolniczym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Stanisławowie

Rolniczy Zakład Aktywności Zawodowej  działający w gminie Drobin w miejscowości Stanisławowo w Powiecie Płockim odwiedził  Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz. Starosta zwiedził zakład, który skupia i aktywizuje około 80 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, które realizują się w nim zawodowo.  

Ośrodek założył Stanisław Świderski, Polak mieszkający w Stanach Zjednoczonych, który ponad 10 lat temu przy wsparciu Komitetu Pomocy Niewidomym w Polsce z siedzibą w Nowym Jorku i finansowemu wsparciu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uruchomił gospodarstwo mające na celu pomoc niepełnosprawnym.

Osoby pracujące w zakładzie to osoby z różnego rodzaju deficytami, głównie zmysłem wzroku. Opiekuje się nimi kadra  instruktorów by usamodzielniać zawodowo i społecznie osoby  skupione w ośrodku.  

Pracownicy z niepełnosprawnościami w ramach rehabilitacji pracują w gospodarstwie uprawiając m.in. maliny, borówki, jabłonie, ziemniaki czy warzywa.

Osoby podopieczne pomagają także gotować posiłki dla przedszkoli, szkół  oraz odbiorców indywidualnych. Celem zakładu jest nauka zawodów rolniczych a także rehabilitacja. Z ośrodkiem współpracuje również Szkoła Specjalna w Goślicach, której podopieczni  przyjeżdżają  do Stanisławowa w ramach praktyk zawodowych.

„To wyjątkowa inicjatywa, niosąca pomoc osobom z deficytem wzroku, która warta jest docenienia i wsparcia” -  mówił podczas spotkania Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Starostę Płockiego oraz  Krzysztofa Wielca Burmistrza Miasta i Gminy Drobin oprowadził kierownik ośrodka Jarosław Fedorów.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok