Lada dzień ruszą prace na moście nad rzeką Sierpienicą w Tłubicach

We wtorek, 09 sierpnia 2022 roku, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku umowę na wykonanie prac podpisali Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Krzysztof Szymański właściciel firmy Mosty Kujawy oraz Marcin Błaszczyk Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku. Na spotkaniu obecni byli również: Wicestarosta Iwona Sierocka, Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Magdalena Woja i radny Bogusław Jankowski.

Zakres prac jest duży, gdyż istniejący most znajduje się w złym stanie technicznym.  Konieczna jest jego rozbiórka i budowa nowego mostu spełniającego parametry wymagane dla dróg publicznych i obiektów mostowych. Przede wszystkim zostanie on dostosowany do obecnie istniejących norm i wyposażony w  odpowiednie urządzenia techniczne.

Przypomnijmy, że istniejący most drogowy w ciągu drogi powiatowej nr 2995W Giżyno -Tłubice - Słupia w km 3+232 jest obiektem jednoprzęsłowym, swobodnie podpartym, o długości całkowitej przęsła 12 m i szerokości całkowitej 6,70 m, w tym szerokości użytkowej 4,96 m. Ustrój nośny mostu stanowią dźwigary stalowe z drewnianym pokładem oparte na palach drewnianych.

Nowy most zaprojektowano jako ustrój jednoprzęsłowej ramownicy. Ustrój niosący zaprojektowano z dźwigarów wykonanych z prefabrykowanych desek strunobetonowych o długości 12 m, zespolonych z żelbetową płytą pomostu. Szerokość użytkową obiektu stanowić będą 2 pasy ruchu po 3 m oraz jednostronny chodnik o szerokości 1,5 m. Ruch na obiekcie zabezpieczony będzie barierami stalowymi. Całkowita szerokość obiektu będzie wynosiła 9,30 m. Posadowienie mostu zaprojektowano na oczepach palowych, natomiast korpusy i skrzydła przyczółków będą stanowiły żelbetowe ściany oporowe.

Na te inwestycję część środków pozyskano z Ministerstwa Infrastruktury – ok. 800 tys. zł, kolejne 800 tys powiat dołoży z własnego budżetu. Zakończenie inwestycji planowane jest wraz z końcem listopada.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00