Konferencja prasowa na której podpisano umowę na wykonanie ronda w Starej Białej

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Płocku odbyła się dziś, 5 sierpnia 2022 roku, konferencja prasowa na której przedstawiono plany inwestycyjne w infrastrukturze drogowej, które będą realizowane w najbliższym czasie.

Na spotkaniu przedstawiono plan przebudowy i podpisano umowę na wykonanie ronda w Starej Białej.

Powiat Płocki otrzymał ponad 5 mln zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład na przebudowę tego ważnego skrzyżowania w naszym regionie. Całkowita wartość inwestycji to ponad 7 mln zł. Budowa skrzyżowania obejmie: poszerzenie wlotów drogi, budowę tarczy ronda, budowę chodników i odcinka drogi pieszo – rowerowej, budowę zjazdów indywidualnych. Wykonane zostaną także elementy bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowanie pionowe i poziome.

Podczas konferencji Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz przybliżył inwestycje, które będą realizowane w najbliższym czasie na terenie Powiatu Płockiego.

Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku mówił „ że bardzo się cieszy, że inwestycja ta będzie zrealizowana, to ważny moment dla mieszkańców Gminy Stara Biała szczególnie ze względu na natężenie ruchu i transport materiałów niebezpiecznych z Orlenu”.

Marcin Błaszyk Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku przedstawił warunki techniczne oraz problemy, głównie drożyznę, z którymi boryka się  Powiat Płocki przy realizacji wszystkich inwestycji drogowych.

Z  przedstawicielami płockich mediów spotkali się: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Przewodnicząca Rady Gminy Stara Biała Małgorzata Lewandowska, Piotr Andrzejewski Prezes Zarządu – Dyrektor Przedsiębiorstwa Robót Drogowo- Budowlanych S.A., Dariusz Michalak Wiceprezes Zarządu - Zastępca Dyrektora Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Budowlanych S.A., Podinspektor Robert Nowakowski I zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, Nadkomisarz Robert Nolbert zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku, Karolina Koper Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Starostwa Powiatowego w Płocku.