XXXVIII Sesja Rady Powiatu w Płocku w trybie pilnym

W czwartek, 4 sierpnia 2022 r., odbyła się XXXVIII sesja Rady Powiatu w Płocku. Obrady zwołane zostały w trybie pilnym by móc jak najszybciej rozpocząć realizację ważnych inwestycji drogowych.

Sesja rozpoczęła się o godz. 10:00, tym razem odbywała się w trybie zdalnym.

Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski powitał wszystkich  biorących udział w sesji m.in.: Starostę Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza, Wicestarostę Iwonę Sierocką oraz członków Zarządu Powiatu: Bogdana Banaszczaka, Pawła Bogla oraz Apolinarego Gruszczyńskiego, a także Skarbnika Powiatu Katarzynę Leśniewską oraz  Dyrektorów Wydziałów Starostwa Powiatowego w Płocku i powiatowych jednostek organizacyjnych.

W skład Komisji Uchwał i Wniosków weszli: Apolinary Gruszczyński, Bogdan Matczak, Marcin Hubert Piotrowski.

Wśród tematów przygotowanych na sesję, znalazły się m.in.:

• informacja dotycząca zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Płockiego,
  • informacja dotycząca zmian budżetu powiatu płockiego na rok 2022 uchwalonego uchwałą nr 303/XXXI/2021 z dnia 22 grudnia 2021 roku,
  • a także informacja dotycząca udzielenia pomocy finansowej czterem jednostkom OSP z terenu Powiatu Płockiego.

Przed rozpoczęciem głosowań Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz wyjaśnił cel zwołania sesji w trybie pilnym. Było to spowodowane potrzebą realizacji w jak najszybszym czasie ważnych inwestycji drogowych na które Powiat Płocki otrzymał środki zewnętrzne m.in. na realizację takich zadań jak droga Piączyn – Włóki oraz droga Ostrzykowo - Nowa Wieś na które wsparcie pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego oraz most w Tłubicach, tu wsparcie pozyskano z Ministerstwa Finansów.

Obrady przebiegły bardzo sprawnie. Radni przyjęli wszystkie projekty uchwał, nad którymi głosowali.

Na koniec Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski przekazał pozdrowienia wszystkim rolników, którzy pracują obecnie przy żniwach, życzył  dobrych plonów i dobrej pogody podczas zbiorów.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00