Druhowie z OSP Siecień z tytułem „Strażak Miesiąca”

W środę, 03 sierpnia 2022 roku  w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyła się uroczystość przyznania tytułu „Strażak Miesiąca Maja 2022 roku Województwa Mazowieckiego”. Tytuł otrzymali druhowie Józef Mikołajczewski oraz Przemysław Sulkowski z OSP w Siecieniu, gm. Brudzeń Duży w Powiecie Płockim, którzy zapobiegli wybuchowi czterech rozgrzanych butli z gazem. Dzięki sprawnym działaniom druhów udało się uchronić dobytek życia właścicieli posesji przed całkowitym zniszczeniem, które mogło nastąpić na skutek rozprzestrzenienia się pożaru oraz wybuchu butli z gazem.

Z członkami Ochotniczej Straży Pożarnej spotkała się Elżbieta Lanc, członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego druha Adama Struzika oraz Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP Województwa Mazowieckiego druh Dariusz Malinowski. Obecni na uroczystości byli: druh Hilary Januszczyk - Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego i Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Brudzeń Duży - druh Kazimierz Kowalski, a także Komendant Gminny Związku OSP w Brudzeniu Dużym druh Włodzimierz Sulkowski - Prezes OSP Siecień i rodziny uhonorowanych Strażaków.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00