Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Nowy Duninów

Druhny i Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Duninowie otrzymali potrzebne wsparcie od samorządu powiatu płockiego. Jednostka została wyposażona w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci pilarki spalinowej Stihl oraz dwóch odcinków węży strażackich W52.

Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz minimalizację skutków zdarzeń losowych. Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do zwiększenia skuteczności bojowej jednostki, umożliwi szybszą i profesjonalną interwencję strażaków przy zapobieganiu, ograniczaniu i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska, jak również poważnych awarii.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w bieżącym roku Powiat Płocki przekazał wsparcie finansowe dla wszystkich jednostek OSP z naszego terenu w ramach piątej edycji programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania”.

W przekazaniu sprzętu dla OSP w Nowym Duninowie, które odbyło się w czwartek, 28 lipca, wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Ewa Kowalak, Radna Powiatu Płockiego Anna Dębska-Gutkowicz, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP Krzysztof Olejnicki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk oraz – w imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława KrysiakaAnna Chojnacka.

Po przekazaniu sprzętu Druhom z OSP, odbyło się robocze spotkanie na terenie gminy Nowy Duninów.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok