Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Nowy Duninów

Druhny i Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Duninowie otrzymali potrzebne wsparcie od samorządu powiatu płockiego. Jednostka została wyposażona w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci pilarki spalinowej Stihl oraz dwóch odcinków węży strażackich W52.

Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz minimalizację skutków zdarzeń losowych. Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do zwiększenia skuteczności bojowej jednostki, umożliwi szybszą i profesjonalną interwencję strażaków przy zapobieganiu, ograniczaniu i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska, jak również poważnych awarii.

Warto w tym miejscu podkreślić, że w bieżącym roku Powiat Płocki przekazał wsparcie finansowe dla wszystkich jednostek OSP z naszego terenu w ramach piątej edycji programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania”.

W przekazaniu sprzętu dla OSP w Nowym Duninowie, które odbyło się w czwartek, 28 lipca, wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Ewa Kowalak, Radna Powiatu Płockiego Anna Dębska-Gutkowicz, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP Krzysztof Olejnicki, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk oraz – w imieniu Wójta Gminy Nowy Duninów Mirosława KrysiakaAnna Chojnacka.

Po przekazaniu sprzętu Druhom z OSP, odbyło się robocze spotkanie na terenie gminy Nowy Duninów.