Z wizytą u uczestników obozu szkoleniowo – wypoczynkowego w Gorzewie

W środę, 27 lipca, przedstawiciele samorządu powiatu płockiego odwiedzili członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którzy wypoczywają i szkolą się na obozie w Gorzewie. Wśród uczestników obozu są również dzieci z Ukrainy.

Młodzi adepci sztuki pożarniczej wypoczywają w Stanicy Komendy Chorągwi Mazowieckiej ZHP w Gorzewie. Pobyt tam to oczywiście wakacyjny relaks, ale połączony z bardzo przydatnymi i pożytecznymi kwestiami. Podczas trwania obozu, młodzież ma możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem i organizacją MDP, uczestniczyć w szkoleniu z zakresu ratownictwa wodnego, medycznego, wysokościowego oraz ratowniczo – gaśniczego. Nad wszystkim czuwają oczywiście doświadczeni opiekunowie.

Tradycją jest, że uczestników obozu odwiedzają przedstawiciele samorządu powiatu płockiego i inni goście. Nie inaczej było  w tym roku. W środę, 27 lipca, z uczestnikami obozu szkoleniowo – wypoczynkowego dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu płockiego spotkali się m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku Hilary Januszczyk, Komendant Miejski PSP w Płocku Adam Dobrosielski, Komendant Chorągwi Mazowieckiej ZHP im. Władysława Broniewskiego w Płocku Cezary Supeł.

Młodzież dostała słodkości i słowa uznania, w zamian zademonstrowała gościom musztrę i rozwinięcie linii gaśniczej, które są wykonywane podczas zawodów sportowo – pożarniczych.

Wartym podkreślenia jest fakt, że w tegorocznym obozie uczestniczy również ok. 50 dzieci z Ukrainy.

Organizatorami obozu są: Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku, Starostwo Powiatowe w Płocku oraz Komenda Chorągwi Mazowieckiej ZHP.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok