Posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku – kolejne istotne decyzje do podjęcia

We wtorek, 26 lipca br., odbyło się kolejne posiedzenie władz Powiatu Płockiego, podczas którego zostały omówione najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania samorządu.

Zarząd Powiatu w Płocku, czyli: Starosta Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Członkowie Zarządu Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński, spotykają się regularnie, by pochylić się nad bieżącymi sprawami, wyznaczyć kierunki działania na najbliższe tygodnie czy rozpatrzyć wnioski oraz projekty uchwał. Zarządowi zawsze towarzyszą: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska oraz Dyrektorzy Wydziałów Starostwa Powiatowego w Płocku i powiatowych jednostek organizacyjnych.

Podczas ostatniego posiedzenia również było bardzo wiele spraw do omówienia.

Wicestarosta Iwona Sierocka przedłożyła wniosek Komisji do Spraw Społecznych o zabezpieczenie w budżecie na 2023 rok środków na dokończenie naprawy dachu w Domu Pomocy Społecznej im. Bł. Abp. Antoniego Juliana Nowowiejskiego w Brwilnie.

Dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Leszek Majewski przedstawił m.in. wniosek firmy NEXERA dotyczący wyrażenia zgody na dysponowanie nieruchomością na cele budowy przyłącza telekomunikacyjnego w gm. Nowy Duninów. Oczywiście Zarząd Powiatu przychylił się do wniosku, który dotyczy ważnych dla mieszkańców kwestii.

Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska omówiła natomiast sprawy i uchwały finansowe.

To tylko wybrane zagadnienia, ponieważ tematów, nad którymi pochylił się Zarząd, było bardzo wiele, z wielu dziedzin działalności Powiatu.