Niezwykłe zawody strażackie pod honorowym patronatem Starosty Płockiego

W niedzielę, 24 lipca 2022 r., na Starym Rynku w Płocku odbyły się Mistrzostwa Polski w formule Toughest Firefighter Challenge. Ponad 100 strażaków rywalizowało ze sobą w konkurencjach, które ukazują tradycyjne elementy ich codziennych zmagań podczas akcji ratowniczo - gaśniczych.

Organizatorem tego widowiskowego wydarzenia było Stowarzyszenie PRO FIRE z miejscowości Stare Gałki w gminie Mała Wieś. Jak tłumaczył Mariusz Czapliński – przedstawiciel stowarzyszenia – „TFC Polish Championship Płock 2022” jest formą zawodów strażackich, organizowanych od 2020 r. O jakości przeprowadzanych rywalizacji świadczyć może fakt, że co roku zmagania cieszą się bardzo dużą frekwencją zawodników, którzy przyjeżdżają z całej Polski, ale również z Czech, Węgier, Słowacji czy Niemiec. Są to zarówno funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, jak i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych.

Okazuje się że formuła TFC spodobała się również płocczanom i mieszkańcom powiatu płockiego, gdyż obserwujących zawody było naprawdę wielu. W ciągu całego dnia wokół toru przewinęło się mnóstwo widzów, którzy zaciekawieni rywalizacją strażaków zostawali na dłużej, by przyglądać się zmaganiom najlepszych zawodników i zawodniczek.

- Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy – podsumowała obecna na zawodach Wicestarosta Iwona Sierocka.

W wydarzeniu uczestniczyli również m.in.: Członek Zarządu Powiatu Płockiego, Radny Powiatu Paweł Bogiel (prowadził mistrzostwa) oraz Członek Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Płocku Krzysztof Rygier.