Święto Policji. Starosta Płocki wyróżnił najlepszych policjantów z terenu powiatu płockiego

W piątek, 22 lipca 2022 r., na placu przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Płocku, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji.

Święto Policji obchodzone jest 24 lipca, w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej. Jest to dzień, w którym szczególnie docenia się trudną pracę policjantów, ich zaangażowanie i poświęcenie. W dniu swojego święta funkcjonariusze odbierają zazwyczaj odznaczenia, wyróżnienia czy akty mianowania na wyższe stopnie.

Gospodarzem Święta Policji w Płocku był Komendant Miejski Policji w Płocku insp. Mariusz Kryszkowski

Na placu przed Komendą zgromadzili się policjanci oraz zaproszeni goście, wśród których byli m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski oraz Wicestarosta Iwona Sierocka. Przedstawiciele Powiatu Płockiego złożyli funkcjonariuszom gratulacje i życzenia, a także podziękowali za wkład w bezpieczeństwo i ochronę życia mieszkańców Ziemi Płockiej.

Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz wyróżnił jedenastu policjantów, przekazując wyrazy uznania od całego Samorządu Powiatu Płockiego za trud codziennej służby w obronie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Wśród wyróżnionych znaleźli się:

1. mł. asp. Karol Janecki - Komisariat Policji w Gąbinie
  2. sierż. szt. Marcin Rożek - Posterunek Policji w Łącku