Wspaniałe zmagania żeglarzy w Nowym Duninowie

W sobotę, 16 lipca 2022 roku o godzinie 10:00 uroczystym podniesieniem bandery rozpoczęły się w Nowym Duninowie Regaty Żeglarskie 2022.

Były to XVIII Regaty o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego, XX Regaty o Puchar Starosty Płockiego a także XXV Regaty o Puchar Wójta Nowy Duninów.

Impreza jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem, tym bardziej po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Oprócz zmagań na wodzie, czyli wyścigów klasy T - T1 - T2 - T3, OPEN i OPTYMIST, przygotowanych było także wiele atrakcji na lądzie.

Było malowanie twarzy, konkursy, wystąpiły Mażoretki Libra Gostynin. O tym, jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą mówili przedstawiciele WOPR Płock, była parada motocykli oraz wspólna zabawa m.in. przy żeglarskich rytmach. Wesołą atmosferę zapewniły „Szczury Lądowe”, „Cicha Woda”, „Majewski Show”, a także DJ Twins Chojnackie, Mr Sebii Show i gwiazda wieczoru Królowa Cygańskiej Piosenki Patrycja Runo.

W imprezie udział wzięli m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor płockiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak,  Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, Radna Powiatu Płockiego Anna Dębska - Gutkowicz.

Imprezę zakończyła Biesiada Żeglarska i ognisko w porcie w Nowym Duninowie.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00