Nowa Pani Starosta świetnie wywiązała się ze swoich obowiązków

Przez kilka godzin powiat płocki miał dwoje Starostów. Do Sylwestra Ziemkiewicza dołączyła Pani Agnieszka Konopińska z gminy Bulkowo. Wszystko miało związek z tegorocznym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wyjątkową licytacją.

„Dzień w fotelu Starosty” to jedna z najchętniej licytowanych atrakcji podczas finałów WOŚP w powiecie płockim. Zwyczaj ten zapoczątkował w 2015 r. śp. Starosta Płocki Mariusz Bieniek i od tamtej pory mieszkańcy mają możliwość wzięcia udziału w tej sympatycznej aukcji.

W tym roku Starosta Sylwester Ziemkiewicz zaoferował licytację „Dnia w fotelu Starosty” aż w trzech gminach: Radzanowo, Bulkowo i Drobin. W sztabie w Bulkowie największą kwotę zaoferował Pan Michał Jankowski, który postanowił przekazać wygraną właśnie Pani Agnieszce Konopińskiej.

Nowa Pani Starosta objęła swoją funkcję w czwartek, 23 czerwca. Niemal od razu po przyjściu uczestniczyła w spotkaniu Starosty Sylwestra Ziemkiewicza z Druhami z OSP w Nowym Boryszewie, którzy przyjechali do Starostwa podziękować za współorganizację Dnia Dziecka. Pani Agnieszka wpisała się do księgi pamiątkowej OSP. Była też oczywiście możliwość wypróbowania fotela Starosty, który okazał się bardzo wygodny.

Pracę w Starostwie Powiatowym w Płocku szczegółowo przybliżyli Pani Agnieszce Konopińskiej Sekretarz Powiatu Michał Twardy oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper.