Płocki Powiatowy Uniwersytet Trzeciego wieku im. Mariusza Bieńka

Taką decyzję założyciele PPUTW przekazali podczas uroczystej gali zorganizowanej w Teatrze Dramatycznym w Płocku z okazji zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu. Nie obyło się bez wzruszeń, podziękowań, gratulacji i życzeń na kolejne lata działalności tej wyjątkowej jednostki.

Kilkaset osób, głównie słuchaczy, wzięło udział w uroczystym zakończeniu roku akademickiego w Płockim Powiatowym Uniwersytecie Trzeciego Wieku, które odbyło się w niedzielę, 19 czerwca.

Uniwersytety Trzeciego Wieku to zdecydowanie najciekawsza forma rozwijania talentów, poszukiwania nowych celów i pasji oraz zainteresowań osób dojrzałych. To także doskonały sposób spędzania czasu wolnego, wymiany doświadczeń i poglądów oraz zawierania znajomości i przyjaźni.

Uroczyste otwarcie Płockiego Powiatowego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyło się jesienią 2017 roku. Powołanie takiej jednostki było przedsięwzięciem, jakiego jeszcze nie było ani w powiecie płockim, ani w kraju.

Wszystko zaczęło się od Posła na Sejm RP Piotra Zgorzelskiego, obecnie Wicemarszałka Sejmu, który od lat nosił się z pomysłem utworzenia pewnej naukowej oferty dla seniorów z naszego regionu. Dodawał, że trzeba było tylko znaleźć kogoś do pomocy, kogoś z wiedzą i charyzmą, kto poświęciłby swój czas i pasję, by tę ideę wcielić w życie. Tymi charyzmatycznymi ludźmi okazali się Andrzej Barciński oraz Wiesław Żmuda – odpowiednio Prezes i Wiceprezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 168 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Małej Wsi, które jest oficjalnym założycielem PPUTW. Do inicjatywy włączyły się również wyjątkowo mocno dwie Radne Powiatu Płockiego: obecna Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Magdalena Woja oraz Jadwiga Milewska radna kadencji 2014-2018, obecnie Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie, a także władze Powiatu ze śp. Starostą Mariuszem Bieńkiem na czele.

- To głównie dzięki staraniom śp. Starosty Mariusza Bieńka oraz Wicemarszałka Sejmu RP Piotra Zgorzelskiego kilka lat temu powstał pierwszy powiatowy uniwersytet w kraju, przez te lata przynosząc chlubę naszemu regionowi! – przypominano podczas niedzielnej uroczystości w płockim teatrze.

Wśród obecnych byli oczywiście przede wszystkim słuchacze ze wszystkich gmin powiatu płockiego, a także: Wicemarszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego Apolinary Gruszczyński i Bogdan Banaszczak, Prezes SKT nr 168 STO w Małej Wsi Andrzej Barciński oraz Wiceprezes Wiesław Żmuda, Rektor Mazowieckiej Uczelni Publicznej w Płocku Maciej Słodki.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok