Przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu płockiego

W dniu 15 czerwca 2022 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Bielsku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla kilkudziesięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z 10 gmin z terenu powiatu płockiego w ramach doposażenia sfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Powiat Płocki za sprawą Referatu Bezpieczeństwa Pożarowego i Współpracy
z Jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych, który od początku swojej działalności pozyskuje sprzęt i środki finansowe dla jednostek z terenu naszego powiatu, zwrócił się
z wnioskami o doposażenie do Marszałka Województwa Mazowieckiego, na skutek których sprzęt otrzymały następujące jednostki:

Gmina Bielsk: OSP Gilino, Zągoty, Ciachcin, Goślice, Tłubice, Bielsk, Zagroba

Gmina Bodzanów: OSP Kanigowo, Wiciejewo, Białobrzegi, Kępa Polska

Gmina Brudzeń Duży: OSP Siecień

Miasto i Gmina Drobin: OSP Łęg Probostwo, Maliszewko

Gmina Bulkowo: OSP Łubki Nowe, Bulkowo, Worowice

Miasto i Gmina Gąbin: OSP Grabie Polskie

Gmina Łąck: OSP Korzeń, Łąck, Zdwórz, Zaździerz

Gmina Stara Biała: OSP Wyszyna, Bronowo Zalesie

Miasto i Gmina Wyszogród: OSP Słomin, Rębowo, Rakowo

Gmina Staroźreby: OSP Nowa Góra, Smardzewo, Staroźreby

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Magdalena Woja, Dyrektor płockiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Tomasz Kominek, Sekretarz Powiatu Płockiego Michał Twardy, Pełnomocnik Starosty Płockiego ds. współpracy z OSP Krzysztof Olejnicki, Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz oraz komendanci gminni z powiatu płockiego, prezesi, naczelnicy i druhowie z wyróżnionych jednostek.

Jednostki zostały wyposażone w sprzęt ratowniczo-gaśniczy w postaci detektorów wielogazowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oraz minimalizację skutków zdarzeń losowych, Powiat Płocki oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego w dalszym ciągu angażują się w pomoc jednostkom OSP. Przekazany sprzęt z pewnością przyczyni się do zwiększenia skuteczności bojowej jednostek, umożliwi szybszą i profesjonalną interwencję przez strażaków przy zapobieganiu, ograniczaniu i likwidacji nadzwyczajnych zagrożeń środowiska, jak również poważnych awarii.

Warto też dodać, że w bieżącym roku Powiat Płocki przekazał wsparcie finansowe dla 29 jednostek OSP ze wszystkich gmin w ramach piątej edycji programu pn. „Zakup sprzętu ratowniczego i umundurowania”.

Samorządowcy Powiatu Płockiego również w swojej codziennej działalności starają się wspierać Druhny i Druhów. Taki przypadek miał miejsce choćby ostatnio – Starosta Sylwester Ziemkiewicz oraz Członek Zarządu Powiatu Płockiego Bogdan Banaszczak przekazali OSP w Goślicach drabinę nasadkową, sfinansowaną przez Starostwo Powiatowe w Płocku. Sprzęt ten z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców oraz poprawi jakość pracy strażaków.