Posiedzenie Zarządu Powiatu w Płocku

Omówienie bieżących spraw, wyznaczenie kierunków działania na najbliższe tygodnie, rozpatrzenie wniosków i projektów uchwał. Tym wszystkim zajmuje się Zarząd Powiatu w Płocku podczas swoich stałych posiedzeń.

Kolejne odbyło się w dn. 14 czerwca 2022 r. Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz pozostali Członkowie Zarządu Powiatu: Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński omówili najważniejsze kwestie dla właściwego funkcjonowania powiatu.

Podczas posiedzenia Zarządowi, tak jak zawsze, towarzyszyli: Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska.

Podczas ostatniego posiedzenia Dyrektor Wydziału Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Leszek Majewski przedstawił m.in. wniosek firmy NEXERA dotyczący wyrażenia zgody na dysponowanie nieruchomościami na cele budowy sieci światłowodowej. Oczywiście Zarząd Powiatu przychylił się do tych wniosków - dotyczą one bardzo ważnych dla mieszkańców kwestii.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk przedstawił m.in. plan letniego utrzymania dróg.

Skarbnik Powiatu Katarzyna Leśniewska omówiła natomiast sprawy i uchwały finansowe.