Ważna inwestycja drogowa. Symboliczny czek na ponad 17 mln zł już w naszych rękach!

Początek przebudowy drogi powiatowej nr 2935W Rogozino – Blichowo – Bulkowo zbliża się wielkimi krokami. W poniedziałek, 13 czerwca, władze Powiatu Płockiego otrzymały symboliczny czek na kwotę 17,1 mln zł i obietnicę, że wkrótce pieniądze fizycznie trafią do powiatu.

Powiat Płocki kilka miesięcy temu wystąpił o pieniądze na budowę dróg do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Pod koniec maja przyszła informacja, że otrzymaliśmy wsparcie na przebudowę drogi powiatowej nr 2935W Rogozino – Blichowo – Bulkowo na odcinku od km 7+900 do km 12+815 i od km 13+485 do km 22+017 o łącznej długości 13,447 km.

To jedna z najważniejszych, strategicznych inwestycji drogowych w powiecie płockim. O jej realizację zabiegało wiele osób – począwszy od Zarządu i Rady Powiatu Płockiego poprzez samorządowców i mieszkańców gmin Bulkowo i Radzanowo.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – podkreśla Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz. - Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego każdego dnia wspierają mnie w zarządzaniu Ziemią Płocką, a przede wszystkim doskonale znają specyfikę regionu i potrzeby mieszkańców. Wytypowanie tej inwestycji to także ich zasługa. Dziękuję Radzie Powiatu Płockiego za decyzje, które przyczyniają się do rozwoju powiatu. Dziękuję także Parlamentarzystom Ziemi Płockiej, szczególnie wielkiemu przyjacielowi naszego powiatu, Wicemarszałkowi Sejmu RP Posłowi Piotrowi Zgorzelskiemu, za nieustanne wsparcie i zaangażowanie w poprawie funkcjonowania naszego regionu.

Symboliczny czek wręczył w poniedziałek, 13 czerwca, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka i pozostali Członkowie Zarządu Powiatu: Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski i Radni Powiatu: Anna Dębska-Gutkowicz, Marlena Mazurska, Bogdan Matczak, Piotr Skorupski, Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper. Nie zabrakło również mieszkańców, którym ta inwestycja nie tylko poprawi komfort życia, ale przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo.

Prace będą przebiegały etapami. W ich ramach trzeba będzie m.in. wykarczować krzaki zlokalizowane w pasie drogowym, wykonać warstwę wyrównawczą, ściąć i uzupełnić pobocza, odwodnić korpus drogowy, odtworzyć oznakowanie poziome, zbudować chodnik.

Wartość inwestycji to 18 mln zł, z czego kwota przyznanego dofinansowania to 17,1 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października 2023 r.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok