Jubileusz 65-lecia powołania Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie

Piątek, 10 czerwca, był dniem szczególnym nie tylko dla społeczności Wyszogrodu, ale i całej Ziemi Płockiej. Swój jubileusz obchodziła jedna z najlepszych, najbardziej popularnych i lubianych szkół w regionie – ZS im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Konkretnie jubileusz dotyczył Liceum Ogólnokształcącego, bo to od tej szkoły zaczęła się historia całego Zespołu.

Jak czytamy na stronie internetowej szkoły: „Myśl o utworzeniu Liceum Ogólnokształcącego w Wyszogrodzie nurtowała jego mieszkańców jeszcze  przed II wojną światową. Plany te powróciły ze wzmocnioną siłą w 1945 r. Brakowało szkolnictwa średniego, dlatego już w 1947 r. powstała pierwsza klasa licealna, niestety, wskutek braku zainteresowania ze strony kierownictwa szkoły po roku klasa ta została rozwiązana. (…) Społeczeństwo Wyszogrodu wznowiło jednak starania o otwarcie pełnego Liceum Ogólnokształcącego. (…) władze oświatowe w sierpniu 1957 r. wyraziły zgodę na otwarcie szkoły jedenastoletniej. Od 1 września 1957 r. rozpoczęła naukę klasa ósma. Liceum umieszczono w gmachu Szkoły Podstawowej przy ul. Niepodległości 11.

Od 2002 r. szkoła jest Zespołem Szkół im. Jana Śniadeckiego. Obecnie kształci w trzech typach szkół: Liceum Ogólnokształcącym, Technikum oraz Branżowej Szkole I Stopnia. Jest jednostką organizacyjną Powiatu Płockiego. Jak podkreślają w „Śniadeckim”, w szkole uczą doświadczeni nauczyciele, stawiający na rozwój młodego człowieka. Wysoką jakość kształcenia potwierdzają wyniki z egzaminu maturalnego i egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Od wielu lat są najwyższe wśród sąsiednich szkół! Dużą zachętą do nauki w Zespole są stypendia, m.in. Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Starosty Płockiego.

Nic dziwnego, że uroczystość z okazji jubileuszu 65-lecia przyciągnęła wielu gości, w tym absolwentów, byłych nauczycieli, pracowników szkoły, jej przyjaciół. Wśród przybyłych byli m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członkowie Zarządu Powiatu Apolinary Gruszczyński i Paweł Bogiel, Radna Powiatu Płockiego, wieloletnia Dyrektor szkoły w Wyszogrodzie Elżbieta Anna Jachimiak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku Małgorzata Struzik, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Płockiego Aleksandra Wachaczyk. Gospodarzem uroczystości była Dyrektor ZS im. Jana Śniadeckiego Joanna Misiakowska.

- Dziękujemy każdemu z Państwa Pedagogów za trud, jaki wkładacie w wychowanie młodego człowieka oraz za pasję nauczania, bez której ten zawód nie miałby sensu. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie, współpracę i wspieranie swoich dzieci na każdym etapie rozwoju. Dziękujemy Uczniom i Absolwentom, bo tylko dzięki Wam kolejne jubileusze Szkoły mają sens. Całej społeczności szkolnej gratulujemy, dziękujemy i życzymy kolejnych wspaniałych lat ze „Śniadeckim” w sercach – powiedziała, w imieniu całego Samorządu Powiatu Płockiego, Wicestarosta Iwona Sierocka.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok