Starosta oddał swój gabinet… dzieciom z przedszkola w Bielsku

Wszystko za sprawą Wiktorii Mazurkiewicz, która podczas tegorocznego finału WOŚP wygrała licytację na „Dzień w fotelu Starosty”. Wspaniałomyślna dziewczynka poprosiła Starostę Sylwestra Ziemkiewicza, aby wygraną mogła się podzielić ze swoimi koleżankami i kolegami z przedszkola. – Oczywiście zaprosiłem całą grupę – nie miał wątpliwości gospodarz powiatu.

I tak oto w piątek, 10 czerwca, „Pszczółki”, czyli grupa zerówkowa z Samorządowego Przedszkola w Bielsku, odwiedziła Starostwo Powiatowe w Płocku. Dzieci i ich opiekunów serdecznie przywitał Starosta Sylwester Ziemkiewicz, a także towarzyszący mu Sekretarz Powiatu Michał Twardy oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper.

Przedszkolaki chciały sprawdzić, czy Starosta ma wygodny fotel, jak duży ma gabinet, były ciekawe, czym się zajmuje każdego dnia i na czym polega jego praca. Sylwester Ziemkiewicz chętnie odpowiadał na wszystkie pytania, a żeby osłodzić dzieciom ten nieco pochmurny dzień, miał dla nich słodki poczęstunek. Przedszkolaki też nie przyjechały z pustymi rękami i wręczyły Staroście własnoręcznie przygotowany piękny obrazek.

Następnie dzieci odwiedziły gabinet Przewodniczącego Rady Powiatu Lecha Dąbrowskiego. Szefa Rady akurat nie było, ale o ważnej pracy Radnych, ich zadaniach, obowiązkach, zaangażowaniu w sprawy całego powiatu opowiedział przedszkolakom z Bielska Paweł Tokarski – Sekretarz Rady Powiatu. Dzieci zobaczyły salę sesyjną, sprawdziły, czy Radni mają wygodne fotele, mogły usiąść za stołem prezydialnym.

Niespodzianką było spotkanie z Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku Hilarym Januszczykiem, który opowiedział dzieciom o wymagającej pracy strażaków-ochotników i jednocześnie zaprosił je do udziału w młodzieżowych obozach strażackich, które są bardzo popularne wśród młodych mieszkańców powiatu. Na koniec „Pszczółki” zwiedziły też Wydział Komunikacji.

- Bardzo serdecznie dziękuję dzieciom i opiekunom z Samorządowego Przedszkola w Bielsku za przemiłe odwiedziny. To dla mnie zaszczyt i wielka przyjemność, że mogę wprowadzić najmłodszych mieszkańców naszego powiatu w tajniki pracy samorządowej. Kto wie, może wśród „Pszczółek” jest przyszły Starosta Płocki? Wcale bym się nie zdziwił – uśmiecha się Starosta Sylwester Ziemkiewicz.