Ważne rozmowy na temat strategicznych inwestycji drogowych

W czwartek, 9 czerwca, władze Powiatu Płockiego spotkały się z przedstawicielami Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, by wspólnie omówić najważniejsze dla regionu kwestie drogowe.

W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego: Bogdan Banaszczak, Apolinary Gruszczyński i Paweł Bogiel, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk. Ze strony Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z samorządowcami rozmawiał zastępca Dyrektora ds. Inwestycji Tomasz Dąbrowski.

Wśród poruszonych tematów były m.in.: budowa dużej i małej wschodniej obwodnicy Płocka; zagrożenia dla Płocka i powiatu płockiego wynikające z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego; kwestie wspólnych inwestycji i przebudowy strategicznych dla powiatu płockiego dróg wojewódzkich; budowa ronda w Boryszewie.