Gąbin, Bulkowo, Bodzanów, Drobin… Pierwszy weekend czerwca obfitował w moc atrakcji

Dawno nie było tak radosnego, pełnego wydarzeń weekendu w powiecie płockim. W wielu gminach odbywały się pikniki, kiermasze, występy, a przede wszystkim spotkania w przemiłej, ciepłej atmosferze.

W Gąbinie, z okazji jubileuszu 700-lecia miasta, odbyły się Dni Gąbina. Każdy znalazł tu dla siebie coś, co sprawiło mu przyjemność. Były i zawody sportowe, i sesja naukowa, i występy artystyczne, i msza święta. W ramach obchodów nastąpiło również przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Gąbin. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wicestarosta Iwona Sierocka, Radni Powiatu Płockiego Marlena Mazurska i Waldemar Zawadzki (Prezes OSP Gąbin), a gospodarzem był Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak.

Również w weekend, tyle że po drugiej stronie Wisły, odbyły się integrujące lokalną społeczność X Dni Gminy Bulkowo. Tu również nie zabrakło atrakcji zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych. Były turnieje sportowe, zawody wędkarskie, grill, występy artystyczne, msza święta. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Apolinary Gruszczyński, Radni Powiatu Płockiego Bogdan Matczak i Piotr Skorupski, a gospodarzami wydarzenia byli Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Bulkowo Andrzej Krokowski.

W gminie Bodzanów odbył się natomiast XVI Jarmark Norbertański. To wydarzenie uwielbiane zarówno przez mieszkańców gminy, jak i przyjezdnych gości. I w tym roku nie zabrakło pokazów i warsztatów ginących zawodów, był pokaz rycerski, mnóstwo atrakcji dla dzieci i stoisk z pysznym, tradycyjnym jedzeniem. Nie zabrakło oczywiście Bodzana – legendarnego przedstawiciela pierwszych, średniowiecznych osiedleńców w gminie Bodzanów. Wyjątkowym wydarzeniem był plenerowy spektakl Teatru Dramatycznego w Płocku „Florian w powiecie płockim”, przygotowany z okazji obchodów 100-lecia Związku OSP RP. Spektakle tę będą wystawiane również w innych gminach powiatu płockiego, tak więc jeszcze będzie szansa zobaczyć to wyjątkowe widowisko. W Jarmarku Norbertańskim wzięli udział m.in.: Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Radna Powiatu Płockiego Magdalena Kołodziejska, a gospodarzem wydarzenia był Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski.

Niezwykłe wydarzenie miało miejsce również w Łęgu Probostwie w gminie Drobin. W weekend Koło nr 3 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łęgu obchodziło swoje 10-lecie istnienia. Z okazji jubileuszu Koła Nr 3 oraz działającego przy nim Zespołu Instrumentalno-Wokalnego „Radosne Serca”, Seniorzy otrzymali podziękowania za bardzo aktywne działania oraz życzenia nieustającej pogody ducha, dobrego zdrowia, optymizmu i miłości bliskich. W tym przepięknym wydarzeniu wzięli udział m.in.: Wicemarszałek Sejmu RP Poseł Piotr Zgorzelski, Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Bogdan Banaszczak, Burmistrz Miasta i Gminy Drobin Krzysztof Wielec.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok