Uroczyste otwarcie zmodernizowanych przejść dla pieszych po lewej stronie Wisły

Słubice, Gąbin, Łąck, Nowy Duninów – w tych gminach we wtorek, 31 maja, odebrano pięknie zmodernizowane przejścia dla pieszych. Inwestycje te poprawią bezpieczeństwo i komfort mieszkańców. W sumie, w ramach całego zadania, nowy wygląd zyska kilkanaście przejść dla pieszych na terenie całego powiatu płockiego. Prace mają kosztować 1 752 810,50 zł, z czego dofinansowanie wyniesie 1 402 248,40 zł.

W Rogozinie, Soczewce, Nowych Krubicach, Miszewku Strzałkowskim, Sendeniu Dużym, Ciućkowie, Grabowcu, Karwosiekach Cholewicach, Białej, Bielsku, Gąbinie. W tych miejscowościach już pojawiły się lub za chwilę pojawią nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych. Wszystko w ramach umowy podpisanej pod koniec ub.r. z Wojewodą Mazowieckim Konstantym Radziwiłłem. Dofinansowanie modernizacji kilkunastu przejść  Starostwo Powiatowe w Płocku otrzymało w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2021.

Wytypowane miejsca, jak podkreślał Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, są często uczęszczane przez pieszych, w związku z czym władzom Powiatu bardzo zależało na poprawie bezpieczeństwa w tych miejscach. Dzięki dofinansowaniu, każde z przejść zostanie dodatkowo oświetlone, zostaną tam zainstalowane lampy solarne. Na niektórych będą zainstalowane sygnalizacja świetlna oraz oznakowanie akustyczne, w kilku miejscach zamontowane zostaną progi zwalniające, powstaną chodniki.

We wtorek, 31 maja, odbyło się uroczyste otwarcie czterech już gotowych przejść, wszystkie znajdują się po lewej stronie Wisły. Mowa o przejściach w Grabowcu (gm. Słubice), Gąbinie, Sendeniu Dużym (gm. Łąck) oraz Soczewce (gm. Nowy Duninów).

Gospodarzami spotkania byli Starosta Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli również: Radni Powiatu Płockiego reprezentujący lewobrzeżną część powiatu płockiego: Anna Dębska-Gutkowicz, Ewa Kowalak, Marlena Mazurska, Marta Michalak, Waldemar Zawadzki; Wójt Gminy Słubice Jacek Kozłowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Słubice Sławomir Januszewski; Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak oraz Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Gąbin Edward Wilgocki i Radny Tomasz Nowacki; Wójt Gminy Łąck Zbigniew Białecki oraz Przewodniczący Rady Gminy Łąck Lech Drohomirecki; Wójt Gminy Nowy Duninów Mirosław Krysiak oraz Przewodniczący Rady Gminy Nowy Duninów Andrzej Pietrzak.

SZCZEGÓŁY UROCZYŚCIE OTWARTYCH PRZEJŚĆ

1. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściu dla pieszych w Grabowcu na drodze nr 1454W Droga nr 577 Sanniki – Grabowiec – Słubice

• budowę chodnika o długości 49,3 m częściowo po obu stronach jezdni,
  • wzmocnienie poboczy mieszanką kruszywa łamanego,