Mamy to! Nasza droga otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu

Chodzi o drogę powiatową nr 2935W Rogozino – Blichowo – Bulkowo. To jedna z najważniejszych, strategicznych inwestycji drogowych w powiecie płockim. Jej wartość to 18 mln zł. Zaangażowanie wielu osób doprowadziło do tego, że dziś możemy się cieszyć z dużego dofinansowania i perspektywy zrealizowania samorządowych planów i marzeń.

Powiat Płocki wystąpił o pieniądze na budowę dróg do Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Otrzymaliśmy wsparcie na przebudowę drogi powiatowej nr 2935W Rogozino – Blichowo – Bulkowo na odcinku od km 7+900 do km 12+815 i od km 13+485 do km 22+017 o łącznej długości 13,447 km.

Prace będą przebiegały etapami. W ich ramach trzeba będzie m.in. wykarczować krzaki zlokalizowane w pasie drogowym, wykonać warstwę wyrównawczą, ściąć i uzupełnić pobocza, odwodnić korpus drogowy, odtworzyć oznakowanie poziome, zbudować chodnik.

Jak czytamy we wniosku: „przedmiotowe zadanie ma kluczowe znaczenie dla rozwoju obszarów wiejskich w powiecie płockim. Dla społeczności lokalnej zamieszkującej w strefie planowanej inwestycji, drogi objęte przebudową są podstawowymi ciągami komunikacyjnymi. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy połączeń drogowych istotnych dla sprawnej realizacji zadań w zakresie transportu drogowego. (…) Inwestycja ma charakter kompleksowy, została zaplanowana precyzyjnie i stanowi odpowiedź na pilne potrzeby mieszkańców”.

Wartość inwestycji to 18 mln zł, z czego kwota wnioskowanych środków to 17,1 mln zł. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec października 2023 r.

- Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – mówi Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz. - Członkowie Zarządu Powiatu Płockiego, czyli Wicestarosta Iwona Sierocka, Bogdan Banaszczak, Paweł Bogiel i Apolinary Gruszczyński każdego dnia wspierają mnie w zarządzaniu Ziemią Płocką, a przede wszystkim doskonale znają specyfikę regionu i potrzeby mieszkańców. Wytypowanie tej inwestycji to także ich zasługa. Dziękuję Radzie Powiatu Płockiego z Przewodniczącym Lechem Dąbrowskim na czele za decyzje, które przyczyniają się do rozwoju powiatu. Dziękuję także Parlamentarzystom Ziemi Płockiej, szczególnie wielkiemu przyjacielowi naszego powiatu, Wicemarszałkowi Sejmu RP Posłowi Piotrowi Zgorzelskiemu, za nieustanne wsparcie i zaangażowanie w poprawie funkcjonowania naszego regionu.

Starosta Sylwester Ziemkiewicz gratuluje jednocześnie wszystkim innym samorządom, które otrzymały wsparcie z Polskiego Ładu na swoje inwestycje. Wśród nich są m.in.: Brudzeń Duży, Mała Wieś, Wyszogród, Stara Biała, Bulkowo, Łąck, Drobin, Radzanowo, Staroźreby, Bielsk, Bodzanów, Gąbin, Nowy Duninów.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok