Piknik integracyjny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego

30 maja swoje święto mają rodzice zastępczy oraz prowadzący Rodzinne Domy Dziecka. Z tej okazji Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku zaprosiło na wyjątkowy piknik.

W poniedziałek, 30 maja, w Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku spotkali się ci, którym idea rodzicielstwa zastępczego leży bardzo na sercach.

W wydarzeniu uczestniczyli organizatorzy, czyli pracownicy PCPR w Płocku, samorządowcy, ale przede wszystkim rodziny, które – nie mając tych samych korzeni – udowadniają, że miłość, dobroć, życzliwość, wzajemny szacunek wcale nie muszą wynikać z pokrewieństwa. Rodzice zastępczy otworzyli swoje serca i znaleźli w nich miejsce dla dzieci, które tak bardzo potrzebowały bliskości, zrozumienia, wsparcia, miłości.

Samorządowcy Powiatu Płockiego, dziękując rodzinom zastępczym i prowadzącym Rodzinne Domy Dziecka za bezinteresowność i dobroć, również wzięli udział w integracyjnej zabawie. Wśród nich byli: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Płocku Ewa Kowalak (do niedawna Przewodnicząca Komisji d. Społecznych w Radzie Powiatu). Rolę gospodyni wydarzenia pełniła Małgorzata Lewandowska – Dyrektor PCPR w Płocku.

poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00