Dzień Bibliotekarza i Bibliotek okazją do inspirującego spotkania!

Pracownicy miejskich i gminnych bibliotek publicznych ze wszystkich gmin Powiatu Płockiego przyjechali we wtorek, 17 maja, do Starostwa Powiatowego w Płocku, by odebrać upominki, ale również wspólnie ze Starostą Sylwestrem Ziemkiewiczem porozmawiać o pracy bibliotek, o swoich planach i perspektywach na przyszłość. Liczna odpowiedź na zaproszenie samorządu powiatowego stała się okazją do wymiany poglądów i inspirujących dyskusji w gronie osób, dla których twórczość literacka jest trzonem pracy zawodowej. Swoje wyrazy uznania przekazali również pozostali uczestnicy spotkania: Wicestarosta Iwona Sierocka, Członkowie Zarządu Powiatu w Płocku – Paweł Bogiel, Bogdan Banaszczak, Apolinary Gruszczyński, Radna Powiatu i Prezes ZNP w Płocku Ewa Kowalak, Dyrektor Wydziału Edukacji,  Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik oraz Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji  Karolina Koper.

Sensem celebrowania tak ważnego święta jest potrzeba uhonorowania ważnej w lokalnych społecznościach funkcji bibliotekarza. Biblioteki żyją, skupiają mieszkańców wokół wspólnych inicjatyw, wspierają rozwój kulturalny, zachęcają żywiołowością działań i zaangażowaniem, a podkreślić należy, iż atmosferę miejsca tworzą ludzie! Za to dzisiaj dziękujemy.

Dziękujemy za uświetnienie wydarzenia i oprawę muzyczną absolwentkom Zespołu Szkół im. J. Śniadeckiego w Wyszogrodzie  Wiktorii Kopka i Justynie Stalczewskiej.

Podobną, uroczystą oprawę, miało spotkanie zorganizowane z tej samej okazji 16 maja w Książnicy Płockiej. Wicestarosta Iwona Sierocka wraz Radną Powiatu i Prezes ZNP w Płocku Ewą Kowalak, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzatą Struzik i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzatą Bombalicką, przekazały upominki i podziękowania za zaangażowanie w kreowanie lokalnych inicjatyw.

Spotkania zostały zorganizowane z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, który jest obchodzony 8 maja.