Cały czas trwa nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd”

Pilotażowy program „Aktywny samorząd” finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem głównym programu jest wyeliminowanie lub zmniejszenie barier ograniczających osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestniczenie w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

Nabór wniosków w ramach programu „Aktywny samorząd” ruszył 1 marca 2022 r. Są dwa obszary działań:

1. Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową
  2. Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Realizatorem programu dla mieszkańców powiatu płockiego jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku. Wnioski o dofinansowanie w ramach programu są przyjmowanie również drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy SOW pod adresem https://sow.pfron.org.pl

Do e-wniosku należy dołączyć skan orzeczenia o stopniu niepełnosprawności oraz pobrać załączniki, wypełnić, a następnie w formie również skanu dołączyć do składanego wniosku poprzez platformę SOW. Oczywiście nadal można składać wnioski w formie tradycyjnej.

• Termin naboru wniosków na Moduł I trwa:

w formie drukowanej i elektronicznej: do 31.08.2022 r.

• Termin naboru wniosków na Moduł II (na semestr zimowy) trwa:

w formie drukowanej i elektronicznej: od dnia 01.09.2022 r. do 10.10.2022 r.

Dofinansowanie może posłużyć m.in. jako pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Aktywny Samorząd" można znaleźć na stronie internetowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku - http://www.pcpr.plock.pl w zakładce Programy PFRON - Aktywny Samorząd, jak również w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Płocku, ul. Bielska 57 A, 09-400 Płock, pok. nr 4, lub pod numerem telefonu 24 267 68 44.