Wiedzą, jak przygotować dobry wniosek i już mogą działać lokalnie!

We wtorek, 10 maja, w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się spotkanie warsztatowe dla wszystkich, którzy chcą wziąć w tegorocznej edycji konkursu „Działaj Lokalnie”.

Spotkanie poświęcone było temu, jak przygotować dobry wniosek, żeby zwiększyć szanse swoje i swojej „małej ojczyzny” na otrzymanie grantu na realizację zgłoszonego pomysłu.

Przypomnijmy, że nabór wniosków do konkursu już trwa, można je składać do 26 maja br. Łączna pula przeznaczona na granty w tym roku wynosi 120 tys. zł, pomysłodawca może otrzymać do 6 tys. zł na realizację zgłoszonego projektu.

Więcej o tegorocznej edycji konkursu można przeczytać tutaj: https://www.mlodzirazem.pl/dzialajlokalnie/

Warsztaty poprowadziła Iwona Marczak - Prezes Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej „Młodzi Razem”. To właśnie ta Fundacja od lat organizuje lokalny konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Robi to we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Płocku oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Zadanie dofinansowane jest również ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Jak tłumaczyła Prezes Iwona Marczak, w tegorocznej edycji konkursu dokonano modyfikacji założeń i procedur programu „Działaj Lokalnie”, dlatego tak ważne było to spotkanie dla wszystkich, którzy chcą przygotować dobry wniosek i wpłynąć na poprawę jakości życia w swojej społeczności.

W warsztatach wzięło udział mnóstwo ludzi ze wszystkich gmin powiatu płockiego, a także: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji Karolina Koper, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Małgorzata Struzik.