„W naszej szkole całym sercem z Ukrainą”, czyli jak Drobin daje przykład innym

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie kilka tygodni temu otworzyła swoje progi dla 35 młodych ludzi z Ukrainy, którzy – wraz ze swoimi bliskimi - znaleźli u nas schronienie przed toczącą się w ich kraju wojną. Uczniowie, dyrekcja i kadra szkoły każdego dnia udowadniają, że wrażliwość, przyjaźń i empatia nie mają narodowości i granic. Uchodźcy zostali przyjęci z ogromną życzliwością.

We wtorek, 10 maja, w SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie odbyła się miła uroczystość, podczas której uczniowie z Ukrainy po raz kolejny mogli poczuć, że są tu bardzo mile widziani, a Polska jest ich drugim domem. Dzieci otrzymały upominki od Samorządu Powiatu Płockiego i wszystkich mieszkańców, którzy od początku wojny w Ukrainie ofiarowują, co mogą, by uchodźcom było u nas po prostu dobrze.

Prezenty wręczyli Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz oraz Dyrektor SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie Bogdan Banaszczak, który jest jednocześnie Członkiem Zarządu Powiatu Płockiego. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i wdzięczności za tak miłe przyjęcie na Ziemi Płockiej.

Zarówno władze powiatu, jak i przedstawiciele Szkoły zapewnili, że dzieci z Ukrainy i ich bliscy są i będą traktowani z ogromną życzliwością i troską, bo wszystkim zależy, żeby obrazy wojny nie zdominowały ich radości z życia.

 

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 7:30 - 15:30
środa w godz. 7:30 – 17:00

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok