„Ogrodowe Pasje” w PGR Koszelew – relaks, zabawa, fantastyczna atmosfera!

Właśnie takiego wydarzenia – sądząc po frekwencji – potrzebowali mieszkańcy i przyjaciele powiatu płockiego. W ostatni weekend w Koszelewie nieopodal Gąbina odbyła się impreza, która na długo jeszcze pozostanie w pamięci jej uczestników.

„Ogrodowe Pasje” zapowiadane były jako dwudniowe święto miłośników zieleni i dobrej zabawy. Po miesiącach pandemii, po tygodniach strachu wywołanym wojną w Ukrainie, wiele osób marzyło o chwili wytchnienia. Odpoczynek, wspaniałą atmosferę, dobre jedzenie i masę atrakcji każdy chętny znalazł właśnie na „Ogrodowych Pasjach” w PGR Koszelew.

Na terenie wydarzenia można było spotkać wystawców z całego kraju, którzy działają w branży ogrodniczej, wykonują rękodzieło czy produkty regionalne. Były warsztaty tematyczne, mnóstwo ogrodowych inspiracji, loty balonem, konkursy, występy artystyczne, strefa zabaw dla dzieci.

Dużą popularnością cieszyły się zwłaszcza: pokaz kulinarny Pascala Brodnickiego, koncert gwiazdy wieczoru Małgorzaty Ostrowskiej czy potańcówka w pegeerowskiej stodole.

W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział mnóstwo ludzi, wśród nich m.in. samorządowcy Powiatu Płockiego: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Członek Zarządu Powiatu Płockiego Paweł Bogiel, Radni Powiatu Płockiego Ewa Kowalak, Marta Michalak, Stefan Jakubowski, Waldemar Zawadzki, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Promocji w Starostwie Powiatowym w Płocku Karolina Koper, a także Prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych i Mazowieckiej Izby Rolniczej Wiktor Szmulewicz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Gąbin Krzysztof Jadczak.