Uroczyste gminne obchody Dnia Strażaka w Radzanowie

Parafia pw. św. Floriana w Radzanowie wyjątkowo podniośle uczciła 4 maja Dzień Strażaka. Była msza św. odprawiona przez Biskupa Mirosława Milewskiego, był uroczysty apel Strażaków. W obchodach wziął udział Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

Święto Strażaków obchodzone jest 4 maja, w dniu wspomnienia w Kościele katolickim św. Floriana - patrona Strażaków. Dzień ten został poświęcony tym, którzy z narażeniem własnego zdrowia i życia niosą pomoc potrzebującym. 4 maja cały świat składa podziękowania Strażakom i oddaje hołd tym z nich, którzy poświęcili życie w służbie bliźnim.

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” – brzmi stara dewiza strażacka, wedle której żyją i zgodnie z którą działają każdego dnia.

Święto patrona Strażaków – św. Floriana, jest również świętem parafii w Radzanowie. Dzień 4 maja jest tu zatem obchodzony niezwykle uroczyście i wzruszająco. W tym roku mszę św. odprawił Biskup Mirosław Milewski. Następnie Druhny i Druhowie z terenu całej gminy wzięli udział w uroczystym apelu.

Obecny na uroczystości Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz podziękował wszystkim Strażakom za poświęcenie, z jakim działają dla dobra mieszkańców. Życzył Im zdrowia, wszelkiej pomyślności i bezpiecznych powrotów z akcji.

Wyjątkowo serdecznie Starosta podziękował i pogratulował Proboszczowi parafii w Radzanowie, ks. Andrzejowi Kopczyńskiemu, który został nowym Kapelanem Gminnym Strażaków w Radzanowie. Gorąco podziękował też dotychczasowemu Kapelanowi, emerytowanemu Proboszczowi parafii pw. św. Floriana w Radzanowie, ks. Franciszkowi Stepnowskiemu.