231. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystości związane z obchodami 231. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie konstytucji rozpoczęły się w Płocku od złożenia kwiatów przy pomniku Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Następnie w płockiej Bazylice Katedralnej została odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Biskupa Mirosława Milewskiego. Głównym punktem obchodów były uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza, gdzie delegacje złożyły kwiaty. Wśród oficjalnych reprezentacji byli m.in.: reprezentanci środowisk kombatanckich, parlamentarzyści, przedstawiciele samorządów, instytucji kultury i szkół, a także mieszkańcy Żytomierza, partnerskiego miasta Płocka, którzy znaleźli tutaj schronienie przed trwająca w Ukrainie wojną.

Samorząd Powiatu Płockiego podczas płockich uroczystości w dn. 3 maja reprezentowali: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wicestarosta Iwona Sierocka, Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Płocku Małgorzata Struzik.

Uroczystościom towarzyszył również poczet sztandarowy Powiatu Płockiego, w skład którego weszli Radni Powiatu: Marta Michalak, Bogusław Jankowski i Bogdan Matczak.