4 maja - Dzień Świętego Floriana

To właśnie rzymski legionista, zamęczony za wiarę i utopiony w rzece Anizie w górnej Austrii w 304 roku, jest patronem gaszących pożary. Dzień Strażaka jest obchodzony w Polsce jako święto zawodowe od 2003 roku. W tym dniu świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.


Z okazji Święta Św. Floriana - patrona wszystkich strażaków przekazujemy wszystkim strażakom oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Płockiego serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz poświęcenie w ochronie zdrowia, życia i mienia ludzkiego naszych mieszkańców. Życzymy bezpiecznych interwencji, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz nieustającej opieki Świętego Floriana dla Was i Waszych Rodzin. Niech zasłużone poczucie spełnienia i satysfakcji towarzyszy Wam każdego dnia, a Wasze Święto niech przypomina o wielkim zaufaniu i uznaniu, jakim cieszycie się w społeczeństwie.
Serdeczne podziękowania składają: Starosta Płocki- Sylwester Tadeusz Ziemkiewicz, Wicestarosta- Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu- Michał Twardy wraz z Zarządem oraz Przewodniczący Rady Powiatu- Lech Dąbrowski wraz z Radą Powiatu Płockiego, Pełnomocnikiem Starosty ds. współpracy z OSP oraz Prezesem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.

Starostwo Powiatowe w Płocku
ul. Bielska 59, 09-400 Płock
tel.: (0-24) 267-68-00
fax: (0-24) 267-68-48
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.powiat-plock.pl


Godziny Pracy Urzędu:
od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 15:30

Wydział Komunikacji:
tel. +48 (24) 267-68-22
+48 (24) 267-68-18
+48 734-464-308

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 Starostwo Powiatowe w Płocku
herb powiatu
Projekt i wykonanie: HEDEA
Ta strona wykorzystuje pliki cookies i inne podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.
Ok