4 maja - Dzień Świętego Floriana

To właśnie rzymski legionista, zamęczony za wiarę i utopiony w rzece Anizie w górnej Austrii w 304 roku, jest patronem gaszących pożary. Dzień Strażaka jest obchodzony w Polsce jako święto zawodowe od 2003 roku. W tym dniu świętuje zarówno Państwowa, jak i Ochotnicza Straż Pożarna.

Z okazji Święta Św. Floriana - patrona wszystkich strażaków przekazujemy wszystkim strażakom oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Płockiego serdeczne podziękowania za ofiarność i trud ponoszony w wypełnianiu swoich obowiązków oraz poświęcenie w ochronie zdrowia, życia i mienia ludzkiego naszych mieszkańców. Życzymy bezpiecznych interwencji, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji oraz nieustającej opieki Świętego Floriana dla Was i Waszych Rodzin. Niech zasłużone poczucie spełnienia i satysfakcji towarzyszy Wam każdego dnia, a Wasze Święto niech przypomina o wielkim zaufaniu i uznaniu, jakim cieszycie się w społeczeństwie.
Serdeczne podziękowania składają: Starosta Płocki- Sylwester Tadeusz Ziemkiewicz, Wicestarosta- Iwona Sierocka, Sekretarz Powiatu- Michał Twardy wraz z Zarządem oraz Przewodniczący Rady Powiatu- Lech Dąbrowski wraz z Radą Powiatu Płockiego, Pełnomocnikiem Starosty ds. współpracy z OSP oraz Prezesem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku.