Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku

W dniu 28 kwietnia 2022 r., pod przewodnictwem Starosty Płockiego Sylwestra Ziemkiewicza, odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa
i Porządku.

Uczestniczyli w niej przedstawiciele samorządu powiatu płockiego, służb, inspekcji i straży. Wśród nich byli m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Komisji ds. Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego w Radzie Powiatu Płockiego Bogdan Matczak, Członek tej Komisji i jednocześnie Sekretarz Rady Powiatu Płockiego Paweł Tokarski, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku Hilary Januszczyk.

Jednym z tematów posiedzenia była aktualna sytuacja związana z zagrożeniem wścieklizną na obszarze powiatu płockiego, którą przedstawił Marek Sankiewicz - Powiatowy Lekarz Weterynarii.

Kolejnym punktem była ocena stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ocena stanu bezpieczeństwa pożarowego w powiecie płockim za rok 2021, które przedstawili Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku - kom. Robert Nolbert i  mł. bryg. Albert Lejman – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Płocku.

Następnie podsumowano akcję „Bezpieczne Ferie 2022”. Sprawozdania złożyli: Katarzyna Królikowska – Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Wydziale Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Płocku, Grzegorz Bieńkowski – Kierownik Sekcji Zapobiegawczego Nadzoru Sanitarnego Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Płocku; Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Płocku - kom. Robert Nolbert mł. bryg. Albert Lejman – Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej PSP w Płocku.

Z informacji uzyskanych przez odpowiednie służby wynika, że na terenie powiatu płockiego nie odnotowano żadnych zdarzeń z udziałem dzieci i młodzieży podczas akcji „Bezpieczne Ferie 2022”.

Następnie Kamil Zieliński – p.o. Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Płocku, omówił bieżącą sytuację związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa obywatelom Ukrainy. Z przedstawionych informacji wynika, że samorząd powiatu płockiego stara się na bieżąco realizować zadania
i polecenia wynikające z wytycznych Wojewody Mazowieckiego w taki sposób, aby obywatele okupowanej Ukrainy czuli się bezpiecznie i dobrze na terenie powiatu.

Ostatnim punktem było przyjęcie planu działania Komisji na rok 2022. Plan został przyjęty jednogłośnie.

Na zakończenie Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz podziękował wszystkim służbom za przybycie i życzył, aby rok 2022 był dla powiatu płockiego jeszcze bardziej bezpieczny.