Przyroda – Twój Przyjaciel

W dniu 25 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Płocku odbyło się uroczyste podsumowanie oraz wręczenie nagród i dyplomów dla finalistów XLIV edycji konkursu „Przyroda – Twój Przyjaciel” z tematem wiodącym w 2021 roku „Przyroda w czterech porach roku”.

Organizatorem konkursu był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku.

Patronat Honorowy nad uroczystością objął Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz.

W uroczystości brali udział: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu w Płocku Lech Dąbrowski, Wiceprezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Płocku Urszula Mielczarek, Sekretarz Powiatu Michał Twardy, Nadleśniczy Nadleśnictwa Płock Zbigniew Suchodolski, Dyrektor Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich Dorota Zakrzewska, Z-ca dyrektora Wydziału Środowiska i Rozwoju Obszarów Wiejskich .

Laureaci to 77 dzieci i uczniów z 11 przedszkoli i szkół z rejonu dwóch Oddziałów Ligi Ochrony Przyrody:

Oddział Ligi Ochrony Przyrody w Bulkowie:

• Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Blichowie, gm. Bulkowo
  • Szkoła Podstawowa w Dzierżanowie, gm. Mała Wieś
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Orszymowie, gm. Mała Wieś
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Staroźrebach, gm. Staroźreby
  • Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Smardzewie, gm. Staroźreby
  • Szkoła Podstawowa im. Zbigniewa Dłużniewskiego w Nowej Górze, gm. Staroźreby.

Oddział Ligii Ochrony Przyrody w Gąbinie:

• Przedszkole Samorządowe im. Króla Maciusia Pierwszego w Gąbinie,
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Gąbinie,
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Borkach, gm. Gąbin
  • Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Czermnie, gm. Gąbin
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Nowym Kamieniu, gm. Gąbin.

Najładniejsze prace 5 uczniów ze szkół w Blichowie, Dzierżanowie, Staroźrebach, Smardzewie i Nowej Górze oraz 3 dzieci i uczniów z przedszkola w Gąbinie i szkół w Gąbinie i Borkach – od marca br. do końca wakacji są eksponowane na wystawie w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku Sp. z o.o.

Gratulujemy laureatom i ich opiekunom.