Jubileusz Hufca ZHP „Mazowsze” Płock im. Szarych Szeregów

Uroczystość Harcerzy, w której wziął udział m.in. Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, odbyła się w ostatni weekend (23-24 kwietnia) w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzanowie.

Był to jubileusz z okazji 30 i pół-lecia istnienia Hufca. Organizatorami uroczystości były: 25 Drużyna Harcerska „Wilcza Wataha" z Rogozina i Próbna Drużyna Harcerska „Enigma" przy ogromnej współpracy 25 Lisiej Gromady z Rogozina oraz 112 Środowiskowej Harcerskiej Drużyny Pożarniczej Custodia z Radzanowa.

Punktem Kulminacyjnym obchodów była wieczornica pod hasłem „Przeżyjmy to jeszcze raz", na którą przybyli zaproszeni goście, wśród nich m.in.: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz i Wójt Gminy Radzanowo Piotr Jakubowski. Nie obyło się bez śpiewu przy dźwiękach gitar, pląsów, wspomnień, ciekawych zdjęć na prezentacjach i oczywiście okolicznościowego tortu.

- Bardzo dziękuję za zaproszenie oraz przyznaną złotą odznakę przyjaciela harcerstwa. Całemu Hufcowi życzę dalszych sukcesów i propagowania harcerskich wartości nastawionych na braterstwo, równość i szacunek do drugiego człowieka – powiedział Starosta Sylwester Ziemkiewicz.